Loading...

niedziela, 26 maja, 2024

Odżywki białkowe można kupić w specjalistycznych sklepach dla sportowców lub też na siłowniach.

Czym są napoje energetyczne?
Napojami energetycznymi nazywamy produkty spożywcze, przeznaczone dla sportowców, ale również osób narażonych wzmożony wysiłek psychiczny. Zawierają one w swoim składzie przede wszystkim taurynę oraz kofeinę, które podnoszą ciśnienie, wspomagają rozbudzenie organizmu, zwiększają jego wydolność.
Napoje energetyczne pite w nadmiernych ilościach, mogą powodować wiele niepokojących objawów – przede wszystkim klekotanie serca, wysokie ciśnienie, zaburzenia snu, nerwowość, zaburzenia koncentracji, nadpobudliwość. Nadmierne spożywanie może prowadzić do przedawkowania, które jest groźne dla zdrowia i życia. Wiele osób łączy napoje energetyczne z alkoholem, co jest olbrzymim obciążeniem dla organizmu. Warto również wspomnieć, że połączenie tego typu może skończyć się wstrząsem dla organizmu – zaburzeniami równowagi, biegunką, dreszczami, nadmierną potliwością.
Napoje energetyczne nie powinny być przyjmowane przez kobiety w ciąży, jak również dzieci czy młodzież – mogą one okazać się bardzo szkodliwe.