Loading...

niedziela, 16 czerwca, 2024

Odżywki białkowe dla sportowców

Chęć poprawiania swoich wyników w sporcie nieodłącznie wiąże się z koniecznością dostarczania swojemu organizmowi potrzebnych składników odżywczych, w odpowiednich dawkach. Sportowcy zużywają ich więcej i szybciej, niż osoby, które na co dzień nie wykonują intensywnego wysiłku fizycznego, nic więc dziwnego, że dieta sportowca różni się od przeciętnej diety, nawet dobrze zbilansowanej i zróżnicowanej.
Na pewno szczególny nacisk należy kłaść na dostarczanie sobie odpowiednich ilości białka. Białko buduje mięśnie, jest źródeł siły i energii – ma niebagatelne znaczenie dla poprawy wydolności organizmu, pozwala zwiększyć swoją moc i wytrzymałość. Nic więc dziwnego, ze dla wyczynowym sportowców produkowane są specjalne odżywki białkowe.
Sama, nawet bardzo dobrze skomponowana dieta oraz intensywny trening mogą nie wystarczyć – mogą wręcz spowodować, że doprowadzimy się szybko do kontuzji, przeciążeń, trzeba będzie przerwać treningi. Mięśnie muszą mieć siłę , by się regenerować – dlatego warto wybrać odżywki białkowe, od renomowanych producentów.