Loading...

piątek, 12 lipca, 2024

Najlepsze źródła białka

Białko jest to jeden z podstawowych składników odżywczych. Bez niego organizm nie mógłby funkcjonować prawidłowo. Są grupy osób, dla których białko w diecie ma szczególne znaczenie. Do nich należą nie tylko dzieci – biało jest potrzebne do prawidłowego rozwoju, bierze udział w procesie wzrostu.
Także w przypadku sportowców ten składnik diety ma niebagatelne znaczenie. To m.in. dlatego, że białko buduje mięśnie. Jak wiadomo, w przypadku sportowców, muszą być one dużo mocniejsze, wydolniejsze, gotowe na większe obciążenia. Także ci sportowcy, którzy są ukierunkowani głównie na to, by zbudować potężną muskulaturę, wiedzą, jak ważne jest dla nich białko. Można ej czerpać z naturalnych źródeł – doskonałym przykładem jest chude mięso – np. kurczak. Można także bardziej wzbogacić swoją dietę w nabiał – również świetne źródło białka.
Z produktów roślinnych jedyną alternatywą są warzywa strączkowe. Soja, fasola, groch – muszą stanic ważny składnik pokarmowy o osób na diecie bezmięsnej, gdyż tylko one mogą zastąpić produkty odzwierzęce.