Loading...

poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Kazeina – białko dla wymagających

Białka kazeinowe posiadają właściwości, które czynią je skutecznym suplementem wspomagającym kulturystów, sportowców i inne aktywne fizycznie osoby w walce o ładnie ukształtowaną sylwetkę. Doskonale spisują się one, wspierając trenujących w budowaniu wartościowej masy mięśniowej.
Swoje niezwykłe zdolności kazeina zawdzięcza temu, że nie rozpuszcza się w niskim pH, czyli w środowisku jakie wykazuje żołądek człowieka. Trafiając do żołądka, kazeina powoli koaguluje, zapewniając ciągły, powolny wzrost aminokwasów w plazmie krwi. Białka kazeinowe posiadają doskonałe właściwości anty-kataboliczne, a ich charakter sprawia, że w niektórych przypadkach spisują się o wiele lepiej niż również popularne białka serwatkowe.
Białka kazeinowe stymulują syntezę białek mięśniowych i przyczyniają się do rozrostu muskulatury, zapobiegają także rozpadowi mięśni, a dodatkowo hamują nadmierny apetyt, więc są odpowiednie dla osób, które muszą trzymać ściślejszą dietę. Są doskonałym źródłem wapnia i prostym sposobem na aplikację pełnowartościowego białka.