Loading...

sobota, 02 grudnia, 2023

Białko – bardzo ważne dla sportowca

Każdy, kto wyczynowo uprawia sport, wie, jak ważne jest zapewnienie sobie odpowiedniej iści białka w codziennej diecie. Jeśli będą występować jego niedobory przed sesją treningową – będziemy odczuwać osłabienie, nasze mięśnie nie będą gotowe na duży wysiłek. Będą mniej wydajne.
Po treningu, jeśli białko zostanie w duże mierze zużyte w czasie wysiłku i nie uzupełnimy go szybko – może dochodzić do takich następstw, jak silne bóle mięśniowe, spowodowane tym, ze mięśnie nie mogą siew pełni zregenerować. Tak więc białko jest tym elementem, który dla budowy masy mięśniowej, ale też – do jej regeneracji – jest niezbędne. Dlatego oprócz wysokobiałkowej diety, zalecanej przede wszystkim dla osób uprawiających sporty siłowe, ważne będzie też stosowanie specjalnych odżywek.
Są one bezpieczne – jeśli oczywiście przyjmujemy preparaty od renomowanych producentów, ściśle stosując się do ich zaleceń, jeśli chodzi o przyjmowane dawki i częstotliwość sięgania po nie. Wtedy można być spokojnym i nie trzeba się spodziewać negatywnych następstw.