Loading...

sobota, 02 grudnia, 2023

Białka kazeinowe – by dostarczyć pełnowartościowe białko.

Sportowcy i kulturyści, którym zależy na rozbudowaniu mięśni, muszą zadbać o odpowiednie porcje budulca, czyli białka. Poza białkiem spożywanym w codziennej diecie, starają się spożywać również specjalne preparaty białkowe. Ma to pomagać w rozwijaniu muskulatury.
Entuzjaści siłowni chętnie sięgają po białka serwatkowe lub kazeinowe, wybierając ten produkt, który lepiej służy ich mięśniom. Białka kazeinowe posiadają niezwykłe właściwości, które pozwalają powoli uwalniać aminokwasy i zapewniać ich stały wzrost w plazmie krwi przez wiele godzin.
Ich niezwykłość polega na tym, że nie rozpuszczają się w niskim pH, czyli np. w ludzkim żołądku. Na to miejsca podlegają powolnej koagulacji i stopniowo uwalniają aminokwasy. Wykazują działanie anty-kataboliczn aż do ośmiu godzin.
Białka kazeinowe są dobrą opcją dla tych sportowców, którzy muszą liczyć się z dietą. Nie ulegają szybkiemu trawieniu, więc dają długotrwałe uczucie sytości i hamują uczucie głodu. Stwierdzono również, że białka kazeinowe wspomagają spalanie tłuszczu.